Tirana International Airport

15 12, 2013

Flight Information Tirana Airport Nisjet dhe Mberritjet

By |December 15th, 2013|Tirana International Airport|0 Comments|

Flight Information – Real Time Arrivals Sunday – 15 December 2013 -

8 12, 2013

Fluturimet nga Tirana International Airport

By |December 8th, 2013|Tirana International Airport|0 Comments|

Fluturimet me date 08 Dhjteor 2013 nga Tirana Incoming search terms:alitalja tiran firencjasa kushton nje bilete Frankfurt Tirane

Incoming search terms:

 • alitalja tiran firencja
 • sa kushton nje bilete Frankfurt Tirane
 • alitalia-tirana
  Permalink Gallery

  Bileta Avioni per Alitala nga Shqiperia per Itali dhe Europe

2 04, 2013

Bileta Avioni per Alitala nga Shqiperia per Itali dhe Europe

By |April 2nd, 2013|Avio Kompanite, Bileta Avioni, Tirana International Airport|9 Comments|

Bileta Avioni per Itali Tirana – Milan Round Trip from 184€ Tirana – Rome Round Trip from 217€ Tirana – Venice Round Trip from 243€ Incoming search terms:bileta avioni pisa tiraneBelleair Albania Cmimet E BiletaveAeroporti rinas bileta per be greqirezervime per bileta avioni per muajin qershor 2014cmimet e biletave te flyalbeniablerje bilete avion brazilBileta avioni zvicerrbileta avioni tirane lyonbileta avioni [...]

Incoming search terms:

 • bileta avioni pisa tirane
 • Belleair Albania Cmimet E Biletave
 • Aeroporti rinas bileta per be greqi
 • rezervime per bileta avioni per muajin qershor 2014
 • cmimet e biletave te flyalbenia
 • blerje bilete avion brazil
 • Bileta avioni zvicerr
 • bileta avioni tirane lyon
 • bileta avioni rinas kanada
 • bileta avioni 20 qershor tirane -athine
2 04, 2013

Austrian Airlines red ticket Tirana

By |April 2nd, 2013|Avio Kompanite, Tirana International Airport|0 Comments|

Tirana    Munich    179 €    from Mar. 20, 2013     Redticket Offers Tirana    Amsterdam    189 €    from Mar. 20, 2013     Redticket Offers Tirana    Paris    195 €    from Mar. 20, 2013     Redticket Offers

2 04, 2013

Fluturimet nga Tirana

By |April 2nd, 2013|Tirana International Airport|0 Comments|

Tirana -   Viene (AT)                  Austrian Airlines ag Tirana -     London Stansted (GB)    Belleair Tirana -     Rome Fiumicino (IT)         Alitalia Incoming search terms:ulltime turistike

Incoming search terms:

 • ulltime turistike
2 04, 2013

Instalohet një sistem i përparuar i informacionit për fluturimet në kohë reale në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës

By |April 2nd, 2013|Avio Kompanite, Tirana International Airport|0 Comments|

 

• TIA vazhdimisht përmirëson shërbimet e ofruara
• Informacion akoma më i detajuar në faqen e internetit të TIA-s

Duke filuar nga data 1 dhjetor, informacioni në kohë reale mbi fluturimet, në faqen e internetit të Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës (TIA), është i lidhur direkt me sistemin e automatizuar të aeroportit. Gjatë kësaj kohe, TIA ka testuar mbarëvajtjen e këtyre zhvillimeve, […]

Incoming search terms:

 • ne daten 2 maj ne vjene austri
 • oferta per gjeneve maj 2014
2 04, 2013

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, ndryshon numri i pasagjerëve për vitin 2012

By |April 2nd, 2013|Tirana International Airport|0 Comments|

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, ndryshon numri i pasagjerëve për vitin 2012

• Shifrat e pasagjerëve në TIA pësuan rënie me 8.4 përqind
• Zyrtarët sqarojnë se rënia është rrjedhojë e krizës finaciare

Numri i pasagjerëve në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës (TIA) pësoi një rënie me 8.4 përqind në vitin 2012. Kjo është rënia e parë vjetore në trafikun e pasagjerëve të rregjistruar […]

2 04, 2013

Shkurt 2013: Rregjistrohet numri më i lartë i vizitorëve në faqen e internetit të Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës

By |April 2nd, 2013|Tirana International Airport|0 Comments|

• 90.000 vizitorë në një normë prej rreth 3.200 vizitorë në ditë
• Rekordi më i lartë shënohet në 6 shkurt me 5.100 vizitorë

Pavarësisht se është muaji më i shkurtër i vitit, shkurti i 2013-ës regjistroi rreth 90.000 vizitorë në faqen zyrtare të internetit të Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës (TIA). Ky është numri më i lartë i vizitorëve të regjistruar […]

2 02, 2012

Dy avionë aterrojnë dhunshëm në Tirane

By |February 2nd, 2012|Avio Kompanite, Tirana International Airport|0 Comments|

Moti i keq shënon dhe rastet e para të jashtëzakonshme në Shqipëri. Reshjet e dendura të dëborës që kanë përfshirë veriun e Shqipërisë dhe Kosovën kanë shkaktuar avari në linjat ajrore. Burime aeroportuale kanë njoftuar se pak orë më parë dy avionë kanë bërë ulje të detyruar në aeroportin e Rinasit, njofton NOA. Që të dy avionët i përkasin linjave [...]

Incoming search terms:

 • aeroporti i rinasit
12 08, 2011

Tirana International Airport records 23 per cent growth for first six months of 2011

By |August 12th, 2011|Tirana International Airport|0 Comments|

Tirana International Airport records 23 per cent growth for first six months of 2011

• Airport now serving more passengers than ever before
• Cargo figures increase by 17 per cent and ATMs by 11 per cent

Tirana International Airport (TIA) had an excellent performance for the first six months of 2011. Passenger numbers increased by 23 per cent, air traffic movements […]