Agjencionet Turistike

18 08, 2013

Turizëm seksual edhe në Shqipëri

By |August 18th, 2013|Agjencionet Turistike|0 Comments|

Ndonëse turizmi seksual në vendin tonë nuk është i organizuar, nuk përjashtohet mundësia e ushtrimit të tij edhe te ne”. Deklarata është bërë nga ish-drejtori i Politikave Shëndetësore në Ministrinë e Shëndetësisë, njëkohësisht mjek infeksionist, Pëllumb Pipero. Sipas tij, kjo ndikon në rritjen e të prekurve nga Infeksionet Seksualisht të Transmetueshme, ndërsa vihet re se ai është 2-3 herë më [...]

Incoming search terms:

 • yhs-fh_lsonsw
 • kalemi angjensi udhetimesh
18 08, 2013

Vendi pranë dritares, i rrezikshëm për shëndetin

By |August 18th, 2013|Agjencionet Turistike|0 Comments|

Përballimi i një fluturimi shumë të gjatë, duke qëndruar pranë dritares së aeroplanit, mund të rrisë rrezikun e trombozës së venave. Kjo gjë është zbuluar nga një kërkim i Kolegjit Amerikan të Mjekëve të Kraharorit (ACCP). Për personat që bëjnë vazhdimisht udhëtime të gjata, qëndrimi në këtë pozicion rrit faktorin individual të rrezikut. Ky është një element i cili duhet [...]

18 08, 2013

13 Gabimet që duhen shmangur kur jeni me pushime

By |August 18th, 2013|Agjencionet Turistike|0 Comments|

Dëshironi të jeni turisti i zgjuar apo ai që prenoton një situatë stresuese në vendin më të shtrenjtë dhe më të bukur? Çdo njeri që ka marrë valixhet dhe është nisur për diku, i ka bërë të paktën një herë gabimet e mëposhtme. 1. Paketimi i tepërt

 • viza-per-kuba
  Permalink Gallery

  U ndalua nga policia e Rinasit me vizë kubane, fiton dëmshpërblim

18 08, 2013

U ndalua nga policia e Rinasit me vizë kubane, fiton dëmshpërblim

By |August 18th, 2013|Agjencionet Turistike|0 Comments|

Gjykata ka pranuar t’i japë rreth 50 mijë euro. Policia dyshonte se dokumentet ishin të falsifikuara Dyshonin se do të shkonte ilegalisht në SHBA nëpërmjet Kubës, e bllokojnë në aeroport, dhe pas padisë për dëmshpërblim, policia e Rinasit është gjobitur me rreth 5 mijë euro. Kjo është historia e Alban Kastratit, i cili është kapur në vitin 2010 në Rinas, [...]

18 08, 2013

Valixhet e tejmbushura të femrave për pushime

By |August 18th, 2013|Agjencionet Turistike|0 Comments|

Prej kohësh meshkujt janë mahnitur nga sasia e veshjeve që femrat marrin me vete në pushime dhe kanë parë me dëshpërim se sa para i ka kushtuar ky tejkalim i peshës së lejuar në aeroporte. Për të mos llogaritur kohën e nevojshme për paketim, shpaketim në hotel dhe përsëri paketim për t’u nisur në shtëpi. Por tashmë është zyrtare: Femrat [...]

18 08, 2013

Gjërat po lëvizin në drejtimin e duhur në Shqipëri

By |August 18th, 2013|Agjencionet Turistike|0 Comments|

Shqipëria është vendi më i fundit i Ballkanit që kërkon t’i bashkohet Bashkimit Europian. Për ta bërë këtë duhet të bindë Brukselin se ka luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar. Brigjet e saj të zhveshura dhe malet e pashkelura, duket sikur rrëfejnë izolimin e këtij vendi, i cili vuajti regjimin komunist për një gjysmë shekulli. Në kohën e komunizmit, kanali [...]

10 10, 2012

Air Albania – Alitalia Bileta Avioni Tetor 2012

By |October 10th, 2012|Agjencionet Turistike|1 Comment|

Bileta Avioni me cmime speciale nga Tirana per ne Itali me Altialia

Tirana – Milan Vajtje – Ardhje nga 184€
Tirana – Rome Vajtje – Ardhje nga 217€
Tirana – Venice Vajtje – Ardhje nga 243€
Tirana – Verona Vajtje – Ardhje nga 251€
Tirana – Genoa Vajtje – Ardhje nga 251€
Tirana – Turin Vajtje – Ardhje nga 251€
Tirana – Florence Vajtje – Ardhje […]

Incoming search terms:

 • alitalia albania
 • alitalia tirane
 • cmime biletash avioni
 • agjenci ulltimi tirana italia
 • aroporti hanoveri
 • allitalia albania
 • Alitalia pizza tiran
 • Alitalia bileta itali shkurt 2014
 • alitalia airlines shqiperi venecia
 • alitalia airlines in albania
3 04, 2012

Krociere ne Mesdhe

By |April 3rd, 2012|Agjencionet Turistike, Tirana|0 Comments|

Krociere ne Mesdhe
4 Ditë/ 3 Netë Greqi – Turqi me Louis Majesty Louis Cruises.Nisje nga Piraeus (Athinë).
Nisjet 16, 23, dhe 30 Mars 2012
Nga 199 Euro

MSC SPLENDIDA 05.05-12.05, ITALI-SPANJE-TUNIZI-MALTE

Akomodimi në kabinë të brendshme: 270 Euro+120 Euro taksa portuale për person në dhomë dyshe
Nga 270 Eur

Krociere ne Mesdhe
4 Ditë/ 3 Netë Greqi – Turqi me Louis Majesty- Louis Cruises.Nisje nga Piraeus […]

3 04, 2012

Fani Travel Oferta

By |April 3rd, 2012|Agjencionet Turistike, Tirana|2 Comments|

ju ftojmë të kaloni periudhat më të këndshme për këtë sezon që po afron. FANI TRAVEL & TOURS OFRON: STAMBOLL     PAKETA HB TRANSPORT GUIDE QENDRIMI 4 NETE 5 DITE     250 EURO ATHINE     PAKETA HB TRANSPORT GUIDE QENDRIMI 2 NETE 3 DITE     150 EURO SARAJEVE     PAKETA HB TRANSPORT GUIDE QENDRIMI 2 NETE 3 DITE     140 [...]

Incoming search terms:

 • agjensi turistike elbasan
 • alvavel travel elbasan
 • autobuzi durres albania
 • bileta autobusi elbasan katerin
 • bileta avioni tirane slloveni
 • bileta korce athine mars 2014
 • donika-alickolli-al @yahoo com
 • mars 2014 tirane-verona Mane Travel & Tours
 • paketa turistike korce albania
21 02, 2012

Bileta Avioni BelleAir

By |February 21st, 2012|Agjencionet Turistike, Belle Air, Bileta Avioni|7 Comments|

Bileta Avioni BelleAir   Tirana – Ancona 59 euro (belle air albania) Tirana – Bari 79 Euro (belle air albania) Tirana – Bologna 89 Euro (belle air albania) Tirana – Firenze 89 Euro (belle air albania) Tirana – Genova 79 Euro (belle air albania) Tirana – Milano Malpensa 89 Euro (belle air albania) Tirana – MIlano Bergamo 89 Euro (belle [...]

Incoming search terms:

 • bileta avioni per itali
 • ajroport ajror 24 or live
 • belleair pristina
 • belleair Tirane-Malpensa
 • bilata avioni rinas torino
 • bileta avioni per milano
 • Biliet aereo rinas malpensa
 • tirane bari
 • Tirane nen tereza oslo oferte