Monthly Archives: August 2011

12 08, 2011

Tirana International Airport records 23 per cent growth for first six months of 2011

By |August 12th, 2011|Tirana International Airport|0 Comments|

Tirana International Airport records 23 per cent growth for first six months of 2011

• Airport now serving more passengers than ever before
• Cargo figures increase by 17 per cent and ATMs by 11 per cent

Tirana International Airport (TIA) had an excellent performance for the first six months of 2011. Passenger numbers increased by 23 per cent, air traffic movements […]

12 08, 2011

Tirana International Airport

By |August 12th, 2011|Tirana International Airport|4 Comments|

Did you know?

14 airlines fly from Tirana International Airport to 35 destinations.
More than 20,000 flight movements were counted during 2010 in Tirana International Airport.
More than 1.5 million passengers used the Tirana International Airport during 2010.

Airlines operating at Tirana International Airport
For any enquiries concerning your flight connection, please address your airline directly.

Adria Airways/JP   
www.adria.si
Tel: 00355 4 2272 666
Tel: 00355 4 […]

Incoming search terms:

 • oferta e avionave
 • tirane bruksel jetair fly
 • tirane-bruksel avion
12 08, 2011

Albanian Airlines

By |August 12th, 2011|Avio Kompanite, Bileta Avioni|12 Comments|

Albanian Airlines
Albanian Airlines, as the National Flag Carrier of Albania, has a MISSION to provide safe, efficient, qualitative, reliable and punctual air-travel services to its customers. Albanian Airlines was founded as a joint venture in 1992. Albanian Airlines aims at becoming the leader in local and regional air market.     The commercial company “ALBANIAN AIRLINES MAK” SH.P.K. was established […]

Incoming search terms:

 • albanian airlines
 • albania bileta
 • albanian airlines ne shqiperi
12 08, 2011

Edial Tour

By |August 12th, 2011|Agjencionet Turistike|1 Comment|

Edial Tour
Mireserdhet te Edial Tour ne Shqiperi ku do te gjeniEdial Tour eshte nje tour operator qe ofron ne seri nje shumellojsheri sherbimesh udhetimi dhe turizmi me çmime konkuruese. Ne garantojme sherbimin me te mire ne tregun e turizmit. Stafi yne ka nje eksperience shumevjecare ne biznezin e turizmit. Guidat tona jane te mireinformuar dhe kane pervoje me kliente […]

12 08, 2011

Belle Air – Belleair

By |August 12th, 2011|Agjencionet Turistike, Belle Air|0 Comments|

Belle Air Oferta BelleAir
Belle Air lind ne Maj 2005 ne Tirane-Shqiperi dhe nga 1 Mars 2006 fillon fluturimet ne linje te rregullt midis Shqiperise e Italise si kompania e pare low cost shqiptare.

Qendra Drejtuese ndodhet ne Tirane. Ne kete pozicion gjeografik Belle Air zgjedh si Hub te vetin Tiranen, me synimin te hapi lidhje ajrore me kosto te ulet […]

Incoming search terms:

 • agjensi fluturimi ne tirane
 • belleair numri telefonit
 • numri i belleair airlines zvicer
 • numri i telefonit te aeroportit te tiranes
12 08, 2011

Prenoto Bileta Avioni te lira per ne Tirane

By |August 12th, 2011|Bileta Avioni|38 Comments|

Prenoto Bileta Avioni te lira per ne Tirane
Tirana Prishtina Tirana prej 29.00 €
Tirana Roma Tirana prej 39.00 €
Tirana Istanbul Tirana prej 49.00 €
Tirana Paris Tirana prej 59.00 €
Tirana London Tirana prej 69.00 €
Tirana Frankfurt Tirana prej 29.00 €
Tirana Turin Tirana prej 39.00 €
Tirana Vienna Tirana prej 49.00 €
Tirana Ljubljana Tirana prej 59.00 €
Tirana Munich Tirana prej 69.00 €
Tirana Budapest […]

Incoming search terms:

 • avio tirane Athens
 • bileta avioni per bologna
 • bileta avioni per tirane
 • Bileta rinas - rome
 • bilete avioni tirane-rome
 • bilete vajtje ardhje per bologna 16mars
 • si mund te gjej bileta avioni rumani shqiperi
5 08, 2011

Agjensionet Turistike ne Lushnje, Shqiperi

By |August 5th, 2011|Lushnje|0 Comments|

Agjensionet Turistike ne Lushnje, Shqiperi
LUSHNJE

TODIAL
Lagja clirimi, qender, Lushnje
Tel.&Fax.+ 355 35/ 24901
Cel.+ 355 68 21 86090
E-mail: naun-bico@yahoo.it

Incoming search terms:

 • agjensi turistike ne lushnje
 • bileta avioni athin verona